تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

دانلود رایگان جزوه سند چشم انداز ۲۰ ساله

رهبر معظم انقلاب بعد از مشورت‌های فراوان با کارشناسان و مراکز مسئول،‌ «چشم انداز جمهوری اسلامی در افق سال ۱۴۰۴ ه‍. ش.» را ترسیم فرموده‌اند.

 

سند چشم‌ انداز بیست‌ ساله ایران، سندی جهت تبیین افقی برای توسعه ایران در زمینه‌ های مختلف فرهنگی، علمی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی است که به پیشنهاد مجمع تشخیص، توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام تدوین شده‌ است. اجرای این چشم‌ انداز از سال ۱۳۸۴ و در قالب چهار برنامه توسعه ۵ ساله انجام می‌گیرد. سال ۱۴۰۴ خورشیدی (۲۰۲۵ میلادی) افق چشم‌انداز است.

 

سند چشم ‏انداز در آذر ماه سال ۱۳۸۲ به عنوان‏ برنامه بیست‌ساله کشور و با عنوان «چشم‌انداز جمهورى اسلامى‏ ایران در افق ۱۴۰۴ ه‍.ش» از سوى سید علی خامنه‌ای به رییس‏‌جمهورى وقت، محمد خاتمى، ابلاغ شد.
براساس سند چشم انداز بیست ساله که در قالب چهار برنامه توسعه‌ای پنج ساله تدوین شده است؛ سال ۱۴۰۴ خورشیدی می‌بایست افق چشم انداز ایران باشد، به عبارتی ما تا سه سال آینده باید در جایگاه اول علمی، اقتصادی و فناوری در سطح منطقه؛ آسیای جنوب غربی، آسیای میانه، قفقاز، خاورمیانه، کشور‌های آسیایی با تاکید بر جنبش نرم افزاری، تولید علم، رشد پرشتاب و مستمر اقتصادی، ارتقا نسبی سطح درآمد سرانه و رسیدن به اشتغال کامل باشیم.

 

این سند چشم انداز ۲۰ سال آینده ملتی است که با وجود دارا بودن قابلیت‌های فراوان در طول حدود ۱۰۰ سال گذشته همواره از دستیابی به شأن و منزلت خود باز داشته شده است. امروز ایران می‌تواند با ۴۲ میلیون جوان ۱۸ تا ۳۵ ساله بسیاری از نامرادی‌ها و ناکامی‌های گذشته را جبران کند. برای رسیدن، به این موفقیت چند نیاز اساسی مطرح می‌باشد.

 

برای دریافت فایل متنی سند چشم انداز بیست ساله ایران میتوانید با استفاده از دکمه زیر اقدام به دانلود آن نمایید:
برای دانلود رایگان سوالات استخدامی سند چشم انداز ۲۰ ساله میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید: