تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

دانلود رایگان جزوه شناخت تامین اجتماعی (آشنایی با سازمان)

فرمت فایلها : پی دی اف - PDF قابلیت پرینت : دارد
محتوای فایل : حجم فایل :
جزوات این بسته: آشنایی اجمالی با سازمان تامین اجتماعی
این نمونه سوالات به صورت رایگان و در تعداد محدود در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. برای تهیه سوالات استخدامی طبقه بندی شده به همراه پاسخنامه به دسته بندی یا جستجوی سایت مراجعه نمایید.
توضیحات

جزوه آشنایی اجمالی با سازمان تامین اجتماعی در فروشگاه ایران عرضه برای دانلود رایگان ارائه شده است. مطالعه این جزوه برای داوطلبان آزمون استخدام سازمان تامین اجتماعی مفید خواهد بود.

برای تهیه بسته نمونه سوالات آشنایی با سازمان تامین اجتماعی میتوانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید

سوالات شناخت تامین اجتماعی

 

همچنین برای تهیه بسته کامل سوالات و جزوه های استخدامی سازمان تامین اجتماعی شامل بیش از ۵۰۰ سوال استخدامی، چندین جزوات آموزشی و آمادگی استخدامی و دفترچه های راهنمای ثبت نام بر روی لینک زیر کلیک نمایید

بسته سوالات تامین اجتماعی

 

بخشی از متن جزوه

سازمان تامین اجتماعی یک سازمان بیمه گر اجتماعی است که پوشش دهنده کارگران حقوق بگیر و مزدی (به صورت اجباری) و صاحبان حرف و مشاغل آزاد (به صورت اختیاری) را در میگیرد.

جمعیت تحت پوشش این سازمان بیش از ۱۱ میلیون نفر بیمه شده اصلی و بیش از ۲ میلیون نفر مستمری بگیر میباشد که با در نظر گرفتن خانواده بیمه شدگان به بیش از ۳۴ میلیون نفر میرسد. سازمان تامین اجتماعی بر اساس قانون، یک نهاد عمومی غیر دولتی است که عمده منابع مالی آن از محل حق بیمه ها با مشارکت کارفرما و بیمه شده تامین میگردد و متکی به منابع دولتی نیست و به همین دلیل سرمایه و دارایی های آن متعلق به افراد تحت پوشش در نسل های متوالی است و قابل ادغام با هیچ یک از سازمان ها و موسسه های دولتی و غیر دولتی نمیباشد.

تکیه گاه اصلی این سازمان، مشارکت سه جانبه کارفرمایان، بیمه شده گان و دولت در عرصه های مختلف سیاست گذاری و تصمیم گیری های کلان و تامین مالی است.

تعهدات این سازمان برابر استاندارد های تعیین شده به وسیله سازمان جهانی کار و سازمان بین المللی تامین اجتماعی تنظیم شده و چگونگی ارائه خدمات و تحقق این تعهدات به وسیله این سازمان را قانون معین کرده است.

هیات وزیران در جلسه مورخ ۱۳۸۹/۴/۲۰ بنا به پیشنهاد وزارت رفاه و تامین اجتماعی سابق و تایید شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی و به استناد ماده ۱۷ قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی – مصوب ۱۳۸۳ – اساسنامه سازمان تامین اجتماعی را تصویب نمود.